IT Клуб
Microsoft ќе го лансира Windows 8 во Октомври PDF Печати Е-пошта
Вторник, 20 Март 2012 13:26

 

Microsoft ќе заврши со работата на Windows 8 ова лето, поставувајќи ја фазата на продажба на овој оперативен систем за персоналните компјутери и таблет уреди да биде направена некаде во месец Октомври - информација добиена од луѓето кои го знаат распоредот на компанијата во врска со овој проект.

Повеќе...
 
Организирајте го Вашето биро во 8 чекори PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 19 Март 2012 09:28

На многумина им се случува на работното место од преголема работа или од претпоставката дека времето за средување ќе им одзема голем дел од слободното време да не го го средат своето работно биро, чија среденост и организираност верувале или не многу влијае врз работните перформанси на човекот.

Повеќе...
 
Новиот iPad од Apple PDF Печати Е-пошта
Недела, 18 Март 2012 20:57

 

Ви го претставуваме новиот iPad na Apple, кој доаѓа со нови импресивен Retina display, 5 мегапиксели iSight камера и ултра-брз 4G LTE. Сите овие подобрувања ја прават оваа трета генерација iPad подобра од минатата. На пазарот може да се најде со почетна цена од 499$.

Повеќе...
 
Nexus таблет од Google PDF Печати Е-пошта
Сабота, 17 Март 2012 23:07

 

Новиот Nexus tablet од Google ќе го произведува компанијата ASUS и се очекува да се продава со цена од 199$, цена со која веќе предизвикува позитивни реакции од страна на потрошувачите, но во прилог погледнете ги карактеристиките на таблетот и одлучете дали овој производ навистина вреди да се купи.

Повеќе...
 
eGotvac портал за гурмани PDF Печати Е-пошта
Сабота, 25 Февруари 2012 17:51

 

Е-готвач е македонски портал наменет за сите гурмани и љубители на добрата храна. Овој портал ќе ве воведе во светот на кулинарството, а воедно ќе ви помогне да дознаете многу нови работи од истиот. На овој портал можете да пронајдете секаков вид на јадења, а исто така ќе може да споделувате ваши рецепти со нив. За сите оние кои сакаат да пробаат јадења подготвени на поинаков начин. Уживајте во овој портал и запомнете: готвењето е како уметноста, бара инстинкт и добар вкус, а ние се потрудивме да ви овозможиме дел од тоа.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 1 од 14